WR02W8R25FAL
Walsin Technology Corporation
型号:
WR02W8R25FAL
封装:
0201
描述:
RES 8.25 OHM 1% 1/20W 0201
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -200/ +600ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Resistance 8.25 Ohms
Series WR02X(W)
Power (Watts) 0.05W, 1/20W