WR06W2R10FTL
Walsin Technology Corporation
型号:
WR06W2R10FTL
封装:
0603
描述:
RES 2.1 OHM 1% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient -200/ +400ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Resistance 2.1 Ohms
Series WR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W