WR06X620 JTL
Walsin Technology Corporation
型号:
WR06X620 JTL
描述:
RES 62 OHM 5% 1/10W 0603
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Resistance 62 Ohms
Series WR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W