WR12X2742FTL
Walsin Technology Corporation
型号:
WR12X2742FTL
描述:
RES 27.4K OHM 1% 1/4W 1206
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Ratings -
Resistance 27.4 kOhms
Series WR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W