WRC2AJT100R
Stackpole Electronics Inc
型号:
WRC2AJT100R
封装:
Axial
描述:
RES 100 OHM 5% 2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 225°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -80/ +900ppm/°C
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.492" L (5.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series WRC
Power (Watts) 2W