Vishay Dale
型号:
WSK1206R0300FEA18
品牌:
封装:
1206
批次:
-
描述:
RES 0.03 OHM 1% 1/2W 1206
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.9215
$0.9215
10
$0.8132
$8.132
25
$0.74708
$18.677
50
$0.68172
$34.086
100
$0.58995
$58.995
250
$0.49818
$124.545
500
$0.41952
$209.76
1000
$0.348726
$348.726
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.89mm) |
| Tolerance | ±1% |
| Temperature Coefficient | ±35ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Resistance | 30 mOhms |
| Series | WSK-HP |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Number of Terminations | 4 |
| Mfr | Vishay Dale |
| Features | Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |