Vishay Dale
型号:
WSL0603R0100DEA
品牌:
封装:
0603
批次:
-
描述:
RES 0.01 OHM 0.5% 1/10W 0603
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.919
$1.919
10
$1.69955
$16.9955
25
$1.57586
$39.3965
50
$1.48295
$74.1475
100
$1.297605
$129.7605
250
$1.11226
$278.065
500
$0.926877
$463.4385
1000
$0.803292
$803.292
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -65°C ~ 170°C |
| Composition | Metal Element |
| Height - Seated (Max) | 0.021" (0.53mm) |
| Tolerance | ±0.5% |
| Temperature Coefficient | ±75ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Resistance | 10 mOhms |
| Series | WSL |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | Vishay Dale |
| Features | Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Failure Rate | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |