WSL0603R0200FEB18
Vishay Dale
型号:
WSL0603R0200FEB18
品牌:
Vishay Dale
封装:
0603
描述:
RES 0.02 OHM 1% 1/5W 0603
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 20 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.2W, 1/5W