WSL0805R0650FEK
Vishay Dale
型号:
WSL0805R0650FEK
品牌:
Vishay Dale
封装:
0805
描述:
RES 0.065 OHM 1% 1/8W 0805
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 65 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 0.125W, 1/8W