WSL1206R0150FTA18
Vishay Dale
型号:
WSL1206R0150FTA18
封装:
1206
描述:
RES 0.015 OHM 1% 1/2W 1206
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 15 mOhms
Series WSL-HP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W