WSL2512R1500DTA
Vishay Dale
型号:
WSL2512R1500DTA
描述:
RES 0.15 OHM 0.5% 1W 2512
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Ratings AEC-Q200
Resistance 150 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 1W