WSL2816R0250FEB
Vishay Dale
型号:
WSL2816R0250FEB
封装:
2816
描述:
RES 0.025 OHM 1% 2W 2816
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2816
Ratings AEC-Q200
Resistance 25 mOhms
Series WSL
Power (Watts) 2W