WSLP08057L000JEA18
Vishay Dale
型号:
WSLP08057L000JEA18
封装:
0805
描述:
RES 0.007 OHM 5% 1W 0805
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 7 mOhms
Series WSLP-HP
Power (Watts) 1W