WSLP0805R0460DEK
Vishay Dale
型号:
WSLP0805R0460DEK
封装:
0805
描述:
RES 0.046 OHM 0.5% 1/2W 0805
用户指南
Operating Temperature -65°C ~ 170°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.023" (0.58mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 46 mOhms
Series WSLP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W