WT18-3P420S10
SICK, Inc.
型号:
WT18-3P420S10
品牌:
SICK, Inc.
描述:
PHOTOELECTRIC SENSORS
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Ingress Protection IP67
Sensing Distance 0.39" ~ 39.37" (10mm ~ 1m)
Response Time 330µs
Output Configuration PNP - Dark-ON/Light-ON
Sensing Method Proximity, Background Suppression
Light Source Infrared (870nm)
Product Status Obsolete
Connection Method Connector, M12
Series W18-3
Voltage - Supply 10V ~ 30V