WW12FT9R53
Stackpole Electronics Inc
型号:
WW12FT9R53
封装:
Axial
描述:
RES 9.53 OHM 1% 0.4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 9.53 Ohms
Series WW
Power (Watts) 0.4W