WW2JBR200
Stackpole Electronics Inc
型号:
WW2JBR200
封装:
Axial
描述:
RES 0.2 OHM 5% 1.5W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±90ppm/°C
Size / Dimension 0.156" Dia x 0.370" L (3.96mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 200 mOhms
Series WW
Power (Watts) 1.5W