WWN3.50BK150
Techflex
型号:
WWN3.50BK150
品牌:
Techflex
描述:
SELF WRAP 3.5" X 150' BLACK
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 204.4°C
Color Black
Material Fiberglass
Liquid Protection Gasoline Resistant
Material Flammability Rating Non Flammable
Product Status Active
Type Attributes Split Flexible Tube
Series WeldWrap™
Type Self Wrap
Length 150' (45.72m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 3.500" (88.90mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Abrasion Protection Abrasion Resistant
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Features Chemical Resistant, Clean Cut, Hook and Loop Closure Strip
Wall Thickness 0.040" (1.02mm)