首页 / 薄膜电容器 / X2Q3103KN1B0130110050ES0
minImg
X2Q3103KN1B0130110050ES0
Songtian Electronics Co., Ltd
型号:
X2Q3103KN1B0130110050ES0
描述:
X2 310VAC 10NF 10% P=10MM W13*H1
库存 : 811
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Size / Dimension 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings X2
Series MPX/X2
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 310V
Mfr Songtian Electronics Co., Ltd
Capacitance 10000 pF