首页 / 热缩管 / X4-18.0-0-FSP
minImg
X4-18.0-0-FSP
TE Connectivity Raychem Cable Protection
型号:
X4-18.0-0-FSP
描述:
HEATSHRINK 19.2MM DIA FLAT SP BK
用户指南
Shrink Temperature 70°C
Inner Diameter - Recovered 0.354" (8.99mm)
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Storage/Refrigeration Temperature 65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness 0.018" (0.46mm)
Material Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
Product Status Obsolete
Series SWFR X4
Type Tubing, Flexible
Shrinkage Ratio 2 to 1
Length -
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.756" (19.20mm)