首页 / 晶体 / X49SS2-6.7456-F20NJDTK
minImg
X49SS2-6.7456-F20NJDTK
Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
型号:
X49SS2-6.7456-F20NJDTK
描述:
CRYSTAL 6.7456MHZ 20PF SMD
用户指南
Load Capacitance 20pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±30ppm
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Series X49SS2
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49S 2-SMD
Mfr Suzhou Hangjing Elec&Tech Co.,Ltd
Operating Mode Fundamental
Frequency 6.7456 MHz