首页 / 数字电位计 / X9269US24Z-2.7T1
minImg
X9269US24Z-2.7T1
Renesas Electronics America Inc
型号:
X9269US24Z-2.7T1
封装:
24-SOIC
描述:
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
用户指南
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Configuration Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) ±300ppm/°C
Tolerance ±20%
Number of Taps 256
Mounting Type Surface Mount
Memory Type Non-Volatile
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SOIC
Series XDCP™
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 2.7V ~ 5.5V