Schneider Electric
型号:
XB4BD25GEX
封装:
-
批次:
-
描述:
HAZ LOC - SEL SW 2 POS MAINT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$133.114
$133.114
请发送询价,我们将立即回复。

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 550mA (DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Depth Behind Flange | - |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | Harmony XB4 |
| Type | Standard |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | Schneider Electric |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | - |
| Package | Box |