XC6222A26BER-G
Torex Semiconductor Ltd
型号:
XC6222A26BER-G
封装:
6-USPC (1.8x2)
描述:
IC REG LINEAR 2.65V 700MA 6USPC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Output Type Fixed
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Number of Regulators 1
Current - Output 700mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Series -
Control Features Enable
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.65V
Voltage Dropout (Max) 0.26V @ 300mA