XC6227C301PR-G
Torex Semiconductor Ltd
型号:
XC6227C301PR-G
封装:
SOT-89-5
描述:
IC REG LINEAR 3V 700MA SOT89-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Output Type Fixed
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Number of Regulators 1
Current - Output 700mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-5
Series -
Control Features Enable
Package / Case SOT-89-5/6
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 300mA