XC6806C355DR-G
Torex Semiconductor Ltd
型号:
XC6806C355DR-G
封装:
10-USPB (2.9x2.6)
描述:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10USPB
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Pack Voltage 3.55V
Charge Current - Max 385mA
Number of Cells 1
Current - Charging Constant - Programmable
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 10-USPB (2.9x2.6)
Series XC680x
Fault Protection Over Current, Over Temperature, Reverse Current
Package / Case 10-PowerUDFN
Voltage - Supply (Max) 5.5V