XC9147A36CER-G
Torex Semiconductor Ltd
型号:
XC9147A36CER-G
封装:
6-USPC (1.8x2)
描述:
IC REG BOOST 3.6V 1.4A 6USPC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 6V
Current - Output 1.4A
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 0.65V
Series -
Function Step-Up
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.2MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.6V