XC9235A34DER-G
Torex Semiconductor Ltd
型号:
XC9235A34DER-G
封装:
6-USPC (1.8x2)
描述:
600MA SYNCHRONOUS STEP-DOWN DCDC
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 6V
Current - Output 600mA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPC (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series XC9235
Function Step-Down
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.4V