XC9265D32B4R-G
Torex Semiconductor Ltd
型号:
XC9265D32B4R-G
封装:
6-USPEL (1.8x2)
描述:
0.5UA ULTRA LOW QUIESCENT CURREN
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Output Type Fixed
Voltage - Input (Max) 6V
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 6-USPEL (1.8x2)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2V
Series XC9265
Function Step-Down
Package / Case 6-XDFN Exposed Pad
Frequency - Switching -
Mfr Torex Semiconductor Ltd
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V