Schneider Electric
型号:
XCMD6106L1
封装:
-
批次:
-
描述:
LIMIT SWITCH, LIMIT SWITCHES XC
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$116.7645
$116.7645
10
$110.09075
$1100.9075
25
$103.4189
$2585.4725
50
$96.74686
$4837.343
100
$93.41065
$9341.065
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66/IP67/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Cable with Connector |
| Actuator Type | Side Rotary, Roller |
| Current Rating (Amps) | 1.5A (AC), 100mA (DC) |
| Circuit | DPDT (DB/DM) |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | XCMD |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Electrical Life | 5,000,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |