Schneider Electric
型号:
XCSD3902P20
封装:
-
批次:
-
描述:
SAFETY LIMIT SWITCH 240VAC 5A ME
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$91.504
$91.504
5
$90.2557
$451.2785
10
$83.9876
$839.876
25
$78.97312
$1974.328
50
$72.70559
$3635.2795
100
$65.18425
$6518.425
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | - |
| Ingress Protection | IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 1.5A (AC), 100mA (DC) |
| Circuit | 3PST-2NC/1NO |
| Mechanical Life | 10,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | XCSD |
| Voltage Rating - DC | 250 V |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Operating Force | - |
| Overtravel | - |
| Electrical Life | - |
| Voltage Rating - AC | 240 V |
| Mfr | Schneider Electric |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Differential Travel | - |