首页 / 白色LED照明 / XD16AWT-H0-0000-000000KE4
minImg
XD16AWT-H0-0000-000000KE4
CreeLED, Inc.
型号:
XD16AWT-H0-0000-000000KE4
封装:
0606
描述:
XLAMP XD16 WHITE LIGHT EMITTING
用户指南
Viewing Angle 135°
Color White, Neutral
Height - Seated (Max) 0.035" (0.88mm)
CRI (Color Rendering Index) -
Current - Test 350mA
Current - Max 2A
Lumens/Watt @ Current - Test 167 lm/W
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Thermal Resistance of Package 6°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 0606
Series XLamp® XD16
Package / Case 0606 (1616 Metric)
Mfr CreeLED, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.73V
Flux @ 85°C, Current - Test 160lm (156lm ~ 164lm)
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -