首页 / 白色LED照明 / XD16AWT-P0-0000-00000UEE2
minImg
XD16AWT-P0-0000-00000UEE2
CreeLED, Inc.
型号:
XD16AWT-P0-0000-00000UEE2
描述:
XLAMP XD16 LIGHT EMITTING DIODE
用户指南
Viewing Angle 120°
Color White, Cool
Height - Seated (Max) 0.033" (0.83mm)
CRI (Color Rendering Index) 90
Current - Test 350mA
Current - Max 2A
Lumens/Watt @ Current - Test 123 lm/W
Size / Dimension 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Thermal Resistance of Package 1.8°C/W
Mfr CreeLED, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.73V
Flux @ 85°C, Current - Test 118lm (114lm ~ 122lm)
Package Tape & Reel (TR)
Flux @ 25°C, Current - Test -