首页 / 微控制器 / XE162FL12F80LAAFXQSA1
minImg
XE162FL12F80LAAFXQSA1
Infineon Technologies
型号:
XE162FL12F80LAAFXQSA1
封装:
PG-LQFP-64-22
描述:
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64LQFP
用户指南
Core Processor C166SV2
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 80MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 12K x 8
Number of I/O 48
Peripherals DMA, I²S, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package PG-LQFP-64-22
EEPROM Size -
Series XE162xL
Package / Case 64-LQFP Exposed Pad
Core Size 16-Bit
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, I²C, LINbus, SPI, SSC, UART/USART, USI
Program Memory Size 96KB (96K x 8)
Package Tray
Data Converters A/D 19x12b
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 5.5V