TE Connectivity Measurement Specialties
型号:
XL203A-3486
封装:
Module
批次:
-
描述:
ACCELEROMETER 6G ANALOG MODULE
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1368.3515
$1368.3515
2
$1261.068
$2522.136
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | Analog Voltage |
| Sensitivity (LSB/g) | - |
| Sensitivity (mV/g) | 333.3 |
| Mounting Type | Connector |
| Product Status | Active |
| Acceleration Range | ±6g |
| Supplier Device Package | Module |
| Series | - |
| Type | Analog |
| Package / Case | Module |
| Voltage - Supply | 8.5V ~ 36V |
| Bandwidth | 100Hz |
| Mfr | TE Connectivity Measurement Specialties |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Axis | X, Y, Z |
| Base Product Number | XL203A |