XMLK200P2C23
Schneider Electric
型号:
XMLK200P2C23
描述:
ELECTRONIC PRESSURE SENSORS, PRE
用户指南
Operating Pressure 0 ~ 200PSI (0 ~ 1378.95kPa)
Operating Temperature 0°C ~ 80°C (TA)
Applications Industrial Automation
Output Type Analog Current
Termination Style Quick Connects
Port Size Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style Threaded
Product Status Active
Pressure Type Switch
Supplier Device Package -
Series -
Accuracy ±1%
Package / Case Cylinder, Threaded
Voltage - Supply 8V ~ 33V
Output 4 ~ 20 mA