Murata Electronics
型号:
XRCGB16M000FXN20R0
封装:
-
批次:
-
描述:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3515
$0.3515
10
$0.2926
$2.926
50
$0.26353
$13.1765
100
$0.23427
$23.427
500
$0.222585
$111.2925
1000
$0.187444
$187.444
请发送询价,我们将立即回复。

| Load Capacitance | 8pF |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Frequency Tolerance | ±40ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Frequency Stability | ±40ppm |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 270 Ohms |
| Series | - |
| Type | MHz Crystal |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Mfr | Murata Electronics |
| Operating Mode | Fundamental |
| Frequency | 16 MHz |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | XRCGB |