首页 / 晶体 / XRCGB38M400F1S1BR0
minImg
XRCGB38M400F1S1BR0
Murata Electronics
型号:
XRCGB38M400F1S1BR0
描述:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
用户指南
Load Capacitance 8pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Frequency Stability ±10ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series XRCGB
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Murata Electronics
Operating Mode Fundamental
Frequency 38.4 MHz