首页 / 晶体 / XRCPB30M000F2P00R0
minImg
XRCPB30M000F2P00R0
Murata Electronics
型号:
XRCPB30M000F2P00R0
描述:
CRYSTAL 30.0000MHZ 6PF SMD
用户指南
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Frequency Stability ±20ppm
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 100 Ohms
Series XRCPB
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Murata Electronics
Operating Mode Fundamental
Frequency 30 MHz