首页 / 彩色LED照明 / XRCROY-L1-R250-00701
minImg
XRCROY-L1-R250-00701
CreeLED, Inc.
型号:
XRCROY-L1-R250-00701
封装:
SMD
描述:
LED XLAMP XRC BLUE 458NM SMD
用户指南
Viewing Angle 100°
Color Blue
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Current - Test 350mA
Current - Max 500mA
Lumens/Watt @ Current - Test -
Size / Dimension 0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Thermal Resistance of Package 12°C/W
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Wavelength 458nm (450nm ~ 465nm)
Supplier Device Package SMD
Luminous Flux @ Current/Temperature 275mW (250mW ~ 300mW)
Series XLamp® XR-C
Temperature - Test 25°C
Package / Case 3529 (9073 Metric)
Mfr CreeLED, Inc.
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.5V