Y000714K3360T16L
VPG Foil Resistors
型号:
Y000714K3360T16L
描述:
RES 14.336K OHM 0.6W 0.01% RAD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.336" (8.53mm)
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 14.336 kOhms
Series S
Power (Watts) 0.6W