VPG Foil Resistors
型号:
Y000761R9000B9L
封装:
-
批次:
-
描述:
RES 61.9 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$19.4655
$19.4655
10
$17.0107
$170.107
25
$15.371
$384.275
50
$14.60264
$730.132
100
$14.09021
$1409.021
250
$13.321698
$3330.4245
500
$12.809325
$6404.6625
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Composition | Metal Foil |
| Height - Seated (Max) | 0.336" (8.53mm) |
| Tolerance | ±0.1% |
| Temperature Coefficient | ±2ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| Resistance | 61.9 Ohms |
| Series | S |
| Power (Watts) | 0.6W |
| Package / Case | Radial |
| Number of Terminations | 2 |
| Mfr | VPG Foil Resistors |
| Features | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate | - |
| Package | Bulk |