Y00111R00000D9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y00111R00000D9L
描述:
RES 1 OHM 1W 0.5% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.575" L x 0.160" W (14.61mm x 4.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 1 Ohms
Series S
Power (Watts) 1W