Y00123R00000F0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y00123R00000F0L
描述:
RES 3 OHM 1.5W 1% RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.413" (10.49mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.820" L x 0.160" W (20.83mm x 4.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 3 Ohms
Series S
Power (Watts) 1.5W