Y001413K2280Q0L
VPG Foil Resistors
型号:
Y001413K2280Q0L
封装:
Axial
描述:
RES 13.228K OHM 1/5W 0.02% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 13.228 kOhms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W