Y001419R4200B9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y001419R4200B9L
描述:
RES 19.42 OHM 1/5W 0.1% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Size / Dimension 0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 19.42 Ohms
Series VMTA55
Power (Watts) 0.2W, 1/5W