Y00234K70000B9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y00234K70000B9L
封装:
Axial
描述:
RES 4.7K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±2ppm/°C
Size / Dimension 0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 kOhms
Series H
Power (Watts) 0.75W, 3/4W