Y0028250R000T9L
VPG Foil Resistors
型号:
Y0028250R000T9L
封装:
Axial
描述:
RES 250 OHM 1W 0.01% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 250 Ohms
Series VTA
Power (Watts) 1W