Y002950K0000T1L
VPG Foil Resistors
型号:
Y002950K0000T1L
封装:
Axial
描述:
RES 50K OHM 2/3W 0.01% AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.375" Dia x 0.750" L (9.53mm x 19.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.667W, 2/3W