Y00541K50000T49L
VPG Foil Resistors
型号:
Y00541K50000T49L
封装:
Axial
描述:
RES 1.5K OHM 0.01% 1/2W AXIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.01%
Temperature Coefficient ±8ppm/°C
Size / Dimension 0.260" Dia x 0.750" L (6.60mm x 19.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.5 kOhms
Series VTA
Power (Watts) 0.5W, 1/2W